شتر مرغی که در باغ وحش برانکس آمریکا مانتو تابستانی می پوشد

کتانی از نظر خنکی شاید بهترین ماده کت تابستانی و مانتو زنانه تابستانی باشد.

در لمس خنک است، به خوبی نفس می‌کشد، و دارای ضخامت ظریفی است.

با این حال، این چروک کردن چیزی است که می تواند برخی از افراد را ناامید کند، یا به دلیل غیر رسمی بودن آن، یا به این دلیل که آنها آشکارا آن را دوست ندارند.

یکی از تفاوت هایی که بین کت و شلوار باید به آن توجه کرد این است که با کتانی های سبک وزن در یک ژاکت راحت تر کنار می آیند.

بنابراین می‌توانید راحت‌تر کتانی‌های 8 یا 9 اونس و آن‌هایی را که بافت گشادتری دارند انتخاب کنید. در جایی که نرمی آنها ممکن است شلوار را نسبتاً بی شکل کند، ژاکت کمتر محدود است و از پد و بوم پشتیبانی می کند.

پنبه با وجود عدم کشش می تواند گزینه ای موثر و مدرن برای کت تابستانی باشد.

پنبه‌هایی که برای خیاطی استفاده می‌شوند سبک و خنک هستند و در جایی که می‌توانند در شلوار به‌طور نامناسبی چروک شوند، این موضوع در کت کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

مانتو

این می تواند یک گزینه “مدرن” باشد زیرا پنبه پیر می شود، اغلب رنگ خود را در لبه ها و سایر نقاط سایش از دست می دهد و باعث می شود خیلی سریع به نظر برسد.

رنگ‌های تیره‌تر این جلوه را سریع‌تر از رنگ‌های روشن نشان می‌دهند، و ژاکت‌های رنگ‌شده با لباس (مثلاً Boglioli) اغلب به‌طور خاص ساخته می‌شوند تا از همان روز اول این اثر را داشته باشند.

آخرین، و برای من بهترین، مخلوط پشم / کتان / ابریشم است.

این نوع پارچه برای چندین دهه توسط بازرگانان ایتالیایی مانند دریپرز و کاچیوپولی عرضه شده است، اما تنها در 5-8 سال گذشته در بریتانیا ظاهر شد.

مزیت استفاده از سه الیاف مختلف در انواع نخ ها و بافت ها این است که می توان به یک اثر دقیق و هدفمند دست یافت: میزان دقیق سبکی، بدنه و بافت.

بنابراین یک ژاکت در ترکیب پشم/کتانی/ابریشم بهتر از کتانی خالص آویزان می شود، بافت بیشتری نسبت به پشم خالص دارد و از پنبه خالص هوشمندتر به نظر می رسد.

در صورت تمایل، ابریشم می‌تواند درخشندگی یا درخشندگی را به بافت اضافه کند، و کتانی کم‌وبیش لختی به بافت می‌دهد – برای چیزی که لمس معمولی‌تر از محو کردن رنگ‌های مختلف است، و این به وضوح آن را از شلوار جدا می‌کند.