روغن موتور ضد بخار جان یک تعمیرکار را گرفت

برای دارندگان خودرو، روغن موتور ضد بخار در درجه اول از تعمیرات پرهزینه جلوگیری می کند. بدون روان کننده، موتور به سرعت آسیب جدی می بیند. به عبارت دقیق، این چیزی است که یک روغن موتور با کیفیت ارائه می دهد.

طول عمر بیشتر موتور را تضمین می کند. روغن موتور ضد بخار  با کاهش اصطکاک بین قطعات و با تمیز کردن کل موتور از گرفتگی و آسیب دیدن موتور جلوگیری می کند. قطعات مکانیکی عمر طولانی تری دارند و کمتر خورده می شوند. بنابراین موتور عملکرد بهتری دارد و طول عمر آن افزایش می یابد.

موتور روغنی بهتر کار می کند. روانکاری خوب در واقع برای جلوگیری از آسیب های مکانیکی جدی ضروری است. علاوه بر عملکرد موتور، هزینه نگهداری نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

اگر روغن موتور بیش از حد استفاده شود، یا اگر سطح آن خیلی کم باشد، اصطکاک حاصل، کارایی انرژی موتور را تغییر می‌دهد که به نوبه خود مصرف سوخت را افزایش می‌دهد. یک روغن با عملکرد بالا همچنین ترشحات آلاینده در جو را کاهش می دهد.

روغن

همه روغن های موتور یکسان نیستند. مهم است که روغنی را انتخاب کنید که برای وسیله نقلیه شما و شرایط آب و هوایی محلی شما مناسب باشد تا از تمام مزایای آن بهره مند شوید. سه نوع روغن وجود دارد:

روغن های معدنی موتور. روغن موتور نیمه سنتتیک .روغن موتورهای مصنوعی.
علاوه بر نوع روغن، پارامترهای مختلفی مانند ویسکوزیته وجود دارد که در دو درجه که روی ظرف روغن مشخص شده است (مثلاً “5w30”) نشان داده می شود: درجه سرد و درجه گرم. این گریدها سیالیت روغن را با توجه به دما (بالا یا کم) نشان می دهد.

بسته به طراحی موتور، روغن باید کم و بیش سیال یا بیشتر یا کمتر ویسکوز باشد. برای انتخاب روغن مناسب، به دفترچه راهنمای مالک خودرو خود مراجعه کنید یا از یک متخصص مشاوره بگیرید.

روغن موتور باید قسمت های مختلف موتور را روغن کاری کند تا اصطکاک کاهش یابد و اتلاف غیر ضروری نیرو به حداقل برسد. یک موتور خوب روغن کاری شده، سوخت را به طور موثرتری می سوزاند و بنابراین عملکرد بهتری دارد.

با این حال، روغن کاری تنها یک کار است. با کاهش اصطکاک، قطعات و سطوح در معرض اصطکاک محافظت می شوند. میزان سایش به حداقل می رسد تا قطعات طول عمر بیشتری داشته باشند