مادرشوهری با زیتون پرورده عمده عروس خود را به قتل رساند

زیتون سرشار از ترکیبات گیاهی به نام پلی فنول است که خواص آنتی اکسیدانی موثری دارد. از اثرات مفید این ترکیبات می توان به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند تصلب شرایین و سرطان اشاره کرد.

زیتون پرورده عمده یکی از محبوب ترین غذاهای تخمیری است که با مصرف چنین غذاهایی باکتری ها و آنزیم های مفیدی را به فلور روده خود اضافه می کنید که سلامت میکروبیوم روده و سیستم گوارشی شما را افزایش می دهد و ممکن است عملکرد سیستم ایمنی شما را تقویت کند.
یکی از پلی فنول های موجود در زیتون اولئوکانتال نام دارد. به نظر می رسد این ترکیب دارای فعالیت دارویی مشابه ایبوپروفن است و به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل می کند. جالب اینجاست که این خاصیت مفید با تغییرات مثبت در مبتلایان به آرتریت روماتوئید همراه بوده است.

زیتون

از سلامت قلب حمایت می کند، اگرچه چربی بالایی دارد، اما اکثریت آنها یک نوع تک غیراشباع مفید به نام اسید اولئیک است. این اسید چرب با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است. اسید اولئیک ممکن است با تنظیم تعادل کلسترول و کاهش فشار خون به این روش کمک کند.

ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند، مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که ترکیبات گیاهی موجود در زیتون به جلوگیری از تحلیل استخوان کمک می‌کند، اگرچه این یافته‌ها به نظر می‌رسد شواهد انسانی مثبتی وجود ندارد. گفته می شود، به نظر می رسد کسانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کنند، کمتر دچار شکستگی می شوند.

زیتون یک غذای اصلی برای بسیاری از سالم ترین جمعیت های جهان، انتخاب خوبی برای اکثر مردم در نظر گرفته می شود. گفته می شود، گزارش های نادری از آلرژی ثبت شده است، اگرچه این موارد معمولاً به گرده درخت زیتون مربوط می شود تا میوه.

فرآیند پخت که زیتون در معرض آن قرار می‌گیرد، محتوای نمک آن‌ها را افزایش می‌دهد، بنابراین اگر از رژیم غذایی کم نمک پیروی می‌کنید، ممکن است نیاز به تعدیل مقداری که می‌خورید داشته باشید.